Jsou místa na zemi, kde se lidé živí příšerami.Ne, že by je přímo pojídali, ale spoléhají na ně v lákání turistů. Jednou takovou zemí je Skotsko. Asi nemusím příliš zdůrazňovat, o kterou příšerku se jedná. V jezeře Loch Ness se před světem ukrývá Nessie. Za dobu své existence se dostala do pohádek, do filmů i na fotografie. Tam by měla být ta skutečná. Ale ta fotka vždycky vyjde nějak podivně.
dinosaurus ve vodě
Skotové na ni ale nedají dopustit a doslova si ji hýčkají.
·        Lákají sem na ni turisty z celého světa a nabízejí jim lodě a autobusy s průvodci.
·        Ti turistům tak dlouho o Nessie vypravují, až ji nejeden návštěvník i spatří.
·        A jestli se stále nemohou ničeho dopátrat, tak jim průvodce pomůže nějakým tím zrakovým přeludem.

Hlavně, až budete u jezera pátrat po tomto bájném ještěrovi (či co to vlastně je), nechoďte k němu moc blízko. Prý ten, kdo ho spatřil z velké blízkosti, už námi nikdy spatřen nebyl. Jen mě tak napadá, jak se ostatní dozvěděli, že zmizel právě po spatření Nessie?

Pozor na trolly!

Až někdy pojedete na Island, všimněte si, jak tam mají klikaté silnice. Je to kvůli trollům a elfům.Když se někde staví silnice a nastanou problémy, je to právě tím, že se tyto bytosti zlobí. Proto se musí komunikace odklonit.
o   Zatímco Skotové zřejmě ve skrytu duše o své příšeře tak trochu pochybují a její existenci vítají jako dobrého tahouna pro cizince, Islanďané ve své bytosti bezmezně věří.
zahradní figurka
Je to patrné i z vyjádření bývalého prezidenta Grímssona, který litoval, že neumí s malými mužíčky komunikovat. A dokonce prý to jeho babička ovládala. Podle odborníků na nadpřirozené bytosti, bydlí trollové na svých statcích ve skalách, kde klidně popíjejí kávu a přikusují palačinky. Všude na celém světě se dají najít bytosti, které nejsou z našeho světa. Některé jsou laskavé a některé nahánějí lidem strach.