Ve sklepích domů bývá nejčastějším problémem asi zatuchlý vzduch a zápach. V tomto případě je třeba se jej co nejdříve zbavit. My vám povíme, jak na to.
Zatuchlina
Zápach zatuchliny vytváří především směs sporů plísní, bakterií a virů. Tato zatuchlina, která bývá ve sklepech, se velmi rychle tvoří:
ü  koupelně
ü  šatně
ü  autobuse
kamenný dům a studna

Mnohdy postačí prostor důkladně vydesinfikovat a vyvětrat. Ale také často ani toto opatření nepomáhá, a je zakročit o něco důkladněji.
ü  Jedním z řešení problému zatuchlého zápachu v podzemních prostorách domu jsou větrací díry. Ty fungují na principu, že se vhání teplý suchý půdní vzduch pod strop sklepa. Pro uskutečnění tohoto větracího systému se dá použít komínový efekt, například s ventilátorem.
ü  Mohlo by také pomoci probourat do sklepa v několika místech větrací otvory. Těmi potom vzduch do sklepa stále proudí.
ü  Dříve se také dávaly na pohlcení nepříjemného zápachu ve sklepě otevřené nádoby s octem, anebo mísy se solí. Sůl by měla pohlcovat vodu z okolí.
Vykuřovadla
Pokud máte sklep, ale i kůlnu, dílnu, garáž, nebo i jiný prostor zapáchající velmi výrazně, může pomoci síření. To se provádí vykouřením prostoru pomocí sirných knotů. Síra je totiž přirozený dezinfekční prostředek, který zničí efektivně nejen plísně, ale také veškerý nežádoucí hmyz a hlodavce, kteří se v postiženém prostoru nacházejí. Síření nic složitého, postačí pouze vložit sirné papírky například do plechovky a zapálit. Předtím uzavřete okna i dveře, a po dvou hodinách ještě ponechte zavřené, když knoty dohoří.
klenutý sklep
Vlhkost
Pokud máte velmi starý sklep, kde je nadměrná vlhkost, a zápach je neumořitelný, je dobré kromě síření také osekat stěny až k holým cihlám. Po osekání je pak následně možné použít některý prostředek, který je určený k odstraňování vlhkosti, a ošetřené zdivo natřít vápnem. Vápenatý nátěr je totiž výborná dezinfekce. Když je prostor již ošetřený a vydezinfikovaný, je třeba zřídit dobré větrání.