Soukromí – bylo by vám příjemné bydlet ve výkladní skříni, aby každý váš pohyb mohly sledovat stovky lidí na ulici? Podobně se mohou cítit lidé, co si nechají oplotit zahradu drátěným pletivem, anebo dřevěným plotem z klasických svislých planěk. Máte-li na zahradě bazén a rádi se tu promenádujete v plavkách, můžete se stát oblíbeným cílem pozorovatelů, kteří z nejrůznějších důvodů nahlíží do cizího soukromí. Zvláště „pikantní“ to může být tehdy, je-li ve hře atraktivní žena či dívka. Něco jiného je ovšem pobyt u vlastního bazénu, kde se kolem vás nepohybují další lidé v plavkách, a mezi plaveckým bazénem, kde jsou v plavkách doslova všichni, a tudíž pozorování okolních polonahých osob ztrácí na významu. Vsadíte-li na betonový plot, nedáte žádnému pozorovateli sebemenší šanci nahlížet do vašeho soukromí.

kamenná zídka

Estetika – sloupky a panely betonových plotů v Praze jsou odlitky s vnitřní ocelovou výztuží. Odlévají se do tvarových forem, které nabízí celou řadu variant řešení povrchu odlévaných dílů. Zároveň se beton barví do několika základních barevných odstínů, čímž vznikají výrobky mnohdy velmi zajímavé a atraktivní. Jednotlivá pole mezi sloupky se mohou mezi sebou kombinovat např. ve dvou barvách jako šachovnice, mohou se střídat i různé povrchy odlitků, oplocení lze také doplnit dřevěnými latěmi nebo např. kovanými díly. Další možností je vytvořit vnější oplocení z betonu a uvnitř parcely jej předsadit živým plotem.

cihlová zeď s květinami

Životnost – jak dlouho vlastně takový betonový plot vydrží? Uvádí se, že až čtyřicet let. Je to prozatím pouhý odhad, protože tak dlouhou dobu není tato technologie na trhu, ale dá se předpokládat, že tomu tak skutečně bude, pokud si domyslíme, jak dlouho jsou tu s námi betonová opevnění z doby druhé světové války a další železobetonové stavby, jako jsou mosty, nábřeží, jezy či obytné domy.