Nejznámější a pro mnohé i nejefektivnější takovou pomůckou jsou fitness hodinky, nebo jinakoznačováno takéfitness náramek. Takové hodinky toho umí mnohem víc než jen ukazovat čas. Například vám změří tep. Tato funkce je dobrá nejen pro lidi s problémy se srdcem, ale také pro ty, kteří si chtějí hlídat efektivní hubnutí.
černé smart hodinky
Tělo je mnohem složitější stroj, než by se mohlo zdát a k nelibosti všech dietářek nerado ztrácí svůj podkožní tuk. Efektivní spalování tedy je složitý proces. Podle tepové frekvence si můžete kontrolovat, jestli jste v takzvaném aerobním pásmu, což je jen to cvičení, které je prováděno ve střední intenzitě, není tedy potřeba se sedřít z kůže, a naopak to je špatně. Takové pásmo je mezi 60-80 % maximální tepové frekvence.
Další z funkcí je například krokoměr a počítání kalorií. Někdy chůzí spálíme více kalorií, než si myslíme. Denně mi měl člověk, proto aby zůstal fit, ujít asi 10000 kroků.
Oblíbenými značkami prodejců těchto hodinek jsou například Xiaomi, Veryfit, Huawei nebo Samsung.
Pokud jste příznivci hodinkových ručiček a nedáte na ně dopustit můžete zakoupit samostatný měřič tepu nebo krokoměr.
moderní sluchátka
Další pomůcka spíš pomůže k pohodlí. Jsou to bezdrátová sluchátka. Pří běhu, cyklistice nebo posilování působí hudba pozitivně k výkonu. Bohužel dráty se často pletou a zamotávají se. S bezdrátovými sluchátky takové problémy nemusíte řešit a užít si nerušeného poslechu. Užitečný může být i nosič na telefon, který se připevní kolem paže. Značek, které takové sluchátka vyrábí je nepřeberné množství, stačí si jen vybrat. Fungují přes Bluetooth a díky tomu jsou kompatibilní s jakýmkoliv přístrojem.
Vyrábí se v několika provedení buď jen “pecky” které se vloží do uší anebo s krátkým drátem zejména pro ty, kteří se bojí, že by jim sluchátka mohla vypadnout a ztratit je.