Osobní život

Ovládat finanční gramotnost se rozhodně vyplatí již v mládí, protože v dospělosti budeme peníze řešit poměrně často, abychom zaplatili všechny výdaje. Když studujeme a bydlíme u rodičů, tak jich pochopitelně moc nemáme, protože se musíme věnovat škole, ovšem takovou brigádou si můžeme výrazně přilepšit. Jakmile začneme chodit do práce a být soběstační, tak se řada věcí změní. Peníze musíme dávat na bydlení, energie, jídlo, hygienu a další věci, což se postupně nastřádá a měsíčně to udělá dost vysokou částku.

graf s kalkulačkou

Příjmy můžeme mít buď z práce či vlastní podnikání, přičemž měli bychom s nimi zacházet rozumně abychom se nedostali do finančních potíží. Dnes existují aplikace třeba v mobilu, kam zadáváte příjmy a výdaje. Díky tomu máte podrobný přehled, jak na tom jste a jestli třeba někde není prostor utrácet méně. Nezapomeňte mít také dostatečnou rezervu, kdyby se stala neočekávaná událost typu ztráta zaměstnání.

Firma

Když se rozhodnete podnikat, tak musíte počítat s tím, že řada věcí se točí okolo peněz, protože je zapotřebí, aby naše firma prosperovala a byli jsme dlouhodobě v plusu. Kromě běžných údajů je zapotřebí věnovat také něco do investic, abychom se posouvali kupředu. Zároveň je zapotřebí mít dle zákona vést daňovou evidenci či účetnictví, přičemž u větších firem je zapotřebí účetnictví, a to je složitější varianta.

účetní kniha

Abychom nemuseli řešit ani jednu, tak tyto starosti předejte vedení účetnictví Praha 6. Pracují zde profesionálové znalí zákona, kteří mají bohaté zkušenosti, takže se v tomto ohledu postarají i o Vaši firmu. Cena za služby není nijak vysoká, takže není problém jich využívat i pro malé firmy. Cena se navíc určuje individuálně, takže jistě najdete společné řešení. S takovou pro Vás nebude stresující ani návštěvě z finančního úřadu, protože máte jistotu, že vše je řádně vedeno, takže můžete být zcela v klidu.