Neměli byste brát ochranu svého motorového miláčka na lehkou váhu. Ono i letní slunce se na něm dokáže značně podepsat, samozřejmě negativně. Ostré paprsky letního slunce totiž dokáží s lakem udělat divy. Proto byste si měli před dům pořídit, když už ne garáž, tak alespoň garážové stání. Jedná se o kompromis, který je nejen praktický, ale rovněž nepostrádá ani výrazné estetické vlastnosti. Můžete mít garážové stání i jako další zajímavý architektonický prvek u domu.

ferrari 288 gto

Dostatečná ochrana

Mnoho lidí má pocit, že pouhopouhá střecha není dostatečnou ochranou a mají zčásti pravdu, ovšem jste-li vlastníky rodinného domu, chrání ho i váš vůz před zloději a vandaly plot ohraničující váš pozemek. V takovém případě je střecha více než dostačující. Navíc se dá v jarních a letních měsících využít například i jako kryté venkovní posezení. Můžete tak hrát i roli pergoly.
stará auta

Svépomoci nebo prefabrikát?

Obecně se dá říci, že máte dvě možnosti, jak si garážové stání pořídit. První, levnější, ovšem daleko pracnější možností, je postavit si tuto konstrukci svépomoci. Pokud si myslíte, že to zvládnete, můžete jít do toho. Vyhraďte si ale na stavbu pár víkendů, zvláště, chcete-li si garážové stání vyrábět skutečně sami, tedy bez dalších pomocníků. Mnohem elegantnější, ovšem o něco dražší řešením je koupit si garážové stání v podobě prefabrikátu.
auto pod mraky
Ten se dá poměrně snadno a rychle smontovat dohromady. V případě, že se vám do toho nebude chtít, požádejte dodavatele. Připravte se ale na to, že budete muset sáhnout do peněženky ještě o něco hlouběji. Samotné sestavení takovéto prefabrikované stavebnice však není nic složitého a pokud nepatříte mezi naprosté technické antitalenty, měli byste to bez větších problémů zvládnout. Naprosto ideálním řešením je pozvat si k práci několik přátel. V takovém případě je práce hotova velice rychle a ještě se u ní s kamarády pobavíte.