Co bylo dříve jen science fiction, teď se stává skutečností…. V dnešní době není problém vzít si hypotéku příjmů. Je vidět, že i sci-fi se stává realitou a na hypotéku má možnost dosáhnout mnohem více lidí, než tomu bývalo dříve. Hypotéka bez příjmů není myšlena tak, že občané hypotéku dostanou bez finanční úhrady. Termín hypotéka bez příjmů znamená, že občané nemusí při sepisování hypoteční smlouvy dokládat výši příjmů ze závislé činnosti (případně z důchodu), ale u splácení hypotéky je naopak důležité nějaký příjem pobírat.

Hypotéka bez příjmů

Byla hypotéka bez příjmů i v minulosti?

Dříve bylo možné si vzít hypotéku bez doložení příjmů, ale týkalo se to jen podnikatelů. V končinách naší zemičky toto pro občany ČR nebylo běžné (spíše bylo výjimečné, když banky někomu umožnily tuto hypotéku bez doložení příjmů).

Jak to v dnešní době funguje?

Hypotéku bez doložení příjmů si může vzít každý náš spoluobčan, dokonce i ti, kteří jsou v exekuci nebo občané s nižšími příjmy. Finanční prostředky se v rámci hypotéky bez příjmů dávají do výši 70 % odhadní ceny nemovitosti a splatnost úvěru je maximálně 30 let. Vyplacení hypotéky je běžně do několika málo dní od podpisu smlouvy. V případě, že se klient rozhodne, může kdykoli hypotéku předčasně splatit bez zbytečných nákladů spojených s předčasným splacením. Jde o nebankovní hypotéku, která se zakládá na zástavě (jen) nemovitostí a je možné ručit i družstevním nebo městským bytem.

Výhody hypotéky bez příjmů

  • je vhodná pro všechny, kterým banka odmítne poskytnout úvěr,
  • jednodušší a rychlejší administrativa kontraktu.

Hypotéka bez příjmů

Co je potřeba dodržet u hypotéky bez příjmů?

  • plnoletost (od 18 do 70 let),
  • trvalé bydliště v ČR,
  • mít příjem ze zaměstnání nebo důchodu (sirotčí, vdovský aj.),
  • je nutné ručit nemovitostí, která musí být v rámci katastru nemovitostí ČR.

Hypotéky bez příjmů jsou zajímavou alternativou v případě, že banky některým našim spoluobčanům odmítnou možnost bankovního úvěru.