Asi není třeba říkat, že písek je jedním z nejlepších brusných materiálů, které máme v současné době k dispozici. Avšak k tomu, abychom jej mohli k tomuto účelu dobře využít a získat maximální účinnost, potřebujeme speciální zařízení, které nám umožní jej pustit proudem pod velkým tlakem. Tím je pískovací box.

Ten funguje na principu klasického vodního čerpadla, kdy je ze zásobníku nasáván písek, který je následně pod tlakem vypouštěn hadicí ven. Tento proud se pak využívá k broušení nejrůznějších materiálů.

písek do pískovačky

Je samozřejmě jasné, že se nejedná o levnou či jednoduchou záležitost. Proto tento box v klasické velikosti v dílnách příliš nenajdeme. To však neznamená, že by jej domácí kutilové při svých projektech nevyužili. A výrobci to moc dobře vědí.

I proto jsou na trhu dostupné mobilní pískovačky, tedy pískovací boxy menší velikosti navržené tak, aby se s nimi dalo snadno manipulovat a daly se tedy jednoduše přenášet. Jistě, jejich zásobník je menší než u těch klasických, a stejně tak nedosáhneme stejně silného a velkého proudu písku, avšak pro běžné kutilské projekty naprosto postačují.

práce s mobilní pískovačkou

Pokud tedy přemýšlíte, co dát svému blízkému jako vánoční dárek, zde je jedna možnost. Pokud kutilství patří k jeho koníčkům, rozhodně to ocení. To však přináší otázku, kde jej můžeme koupit, a pokud možno za co nejnižší cenu.

V tomto případě je ideální navštívit specializované obchody s potřebami pro kutily a pro domácnost. Zde budou mít nejširší výběr kvalitních přístrojů. Jistě, cenově nás to vyjde poněkud dráž, než kdybychom ji sháněli například na internetu a hledali jen podle ceny, avšak zde máme jistotu, že se jedná o skutečně kvalitní přístroj, který dlouho vydrží.

Plusem je také to, že pokud si nebudeme jisti, který z nich vzít, můžeme si nechat poradit od prodavačů. Tak si zajistíme, že obdarovaný bude z našeho dárku mít skutečnou radost. A to je přece na Vánocích to nejdůležitější.