Většina lidí je zvyklá si zabalit velký kufr, do kterého dávají co nejvíce věcí, dokud není úplně plný. Poté se dopraví na dané místo, kde ubytují svůj kufr a celé dny jsou venku. Během dovolené vystřídají pár kousků oblečení, které mají po ruce a ke konci pobytu zjistí, že většinu věcí z kufru ani nevyndali. Jde to i jinak!
člověk s batohem

Ušetříte peníze

V první řadě ušetříte při koupi zavazadla. Batohy jsou levnější, než velké kufry. Menší výdaje budete mít i při kupování věcí, které si sebou budete chtít vzít. Do batohu se nevejde mnoho věcí, budete tedy nuceni kupovat vše v malém balení. Například veškeré hygienické prostředky se v dnešní době vyrábějí i v malé, cestovní verzi. Tyto malé verze sprchových gelů, zubních past nebo deodorantů se vám hodí i na letišti, kdy v příručním zavazadle může být jen omezený obsah tekutin. Dále můžete ušetřit při dopravě. Letecké společnosti často nabízejí zlevněné letenky, které mají v ceně pouze příruční zavazadlo s určenými rozměry. Kdybyste měli zavazadlo větších rozměrů nebo zavazadel více, museli byste doplácet. S batohem tedy můžete hledat letenky v akci a se zavazadly si nedělat starosti.

Ušetříte čas

Vzhledem k menšímu zavazadlu, vám zabere méně času balení. Do batohu dáte jen nejdůležitější věci a máte zabaleno třeba i za čtvrt hodiny. Čas ušetříte také na letišti. Můžete se odbavit doma přes internet a na letišti tedy nemusíte být dvě hodiny před odletem. Po příchodu na letiště jste již odbaveni a můžete frontu na odbavení obejít a pokračovat ke kontrole dokladů. Také při příletu nemusíte čekat, až vám z letadla vyndají zavazadla a až vám přijedou v příletové hale na pásu. V tuto chvíli můžete se svým batohem rovnou z letiště odejít. Další situace, kdy můžete lépe využít čas, nastává první a poslední den vaší dovolené. Ať už se ubytujete v hotelu nebo využijete bydlení, které nabízejí tamní obyvatelé, vždy máte určený čas na ubytování a opuštění vašeho obydlí. Nedá se vždy načasovat doprava tak, aby na sebe navazovala s časem ubytování.  Může se tedy stát, že přijedete do daného města a budete mít dvě hodiny volného času. S batohem není problém rovnou vyrazit na procházku nebo za památkami. S těžkými kufry byste museli dvě hodiny čekat například někde v kavárně. To samé se může stát, když musíte opustit ubytování, ale máte ještě dost času do odletu.
kluk s batohem

Tipy

·         Je výhodou, pokud máte batoh nepromokavý, aby vaše věci byly v bezpečí před případným deštěm.

·         Také je výhodou, pokud je batoh tmavší barvy. Během cestování se může lehce zašpinit a na světlé látce by to bylo více vidět.