V dnešní době už neexistují finanční produkty, jakými je 100% hypotéka nebo hypotéka bez příjmu. Vždy se musí prokazovat příjmy, protože jinak by vám poskytovatel úvěru nemohl půjčku schválit. Jsou zákonem daná pravidla, která se musejí dodržovat a tento způsob je jedním z nich. Nemůžete si půjčit peníze jen tak aniž byste prokázali, že budete schopni do budoucna splácet a taktéž je to i z druhé strany. Někdo vám nemůže poskytnout peníze a to ani banka ani soukromý sektor, aniž by si ověřili, zdali budete schopni měsíčně splácet.

peněženka

Tímto způsobem se chrání spotřebitel nebo podnikatel, protože je to dáno v zákoně. Nesmíte se takto dostat do větších dluhů, dluhových pastí nebo exekucí vlivem nesplácení svých závazků. Z těchto důvodů musíte vždy prokázat, že budete mít v budoucnu peníze na placení měsíčních splátek. Jakmile to dokážete, můžete získat úvěr.

Prokazování není složité a zvládne to hravě každý. Postačí k tomu pár dokladů, které však musí mít listinnou formu a musí být na papíře, aby bylo vše vidět takzvaně černé na bílém.

Prokazování můžete čekat u:

  • Zaměstnaných lidí
  • Lidí pobírající starobní důchod nebo rodičovskou dovolenou – do této skupiny patří také další lidé, kteří mají jiné dávky.
  • OSVČ
  • Lidí, kteří mají zisk z pronájmu
  • Ostatních, mající jiné zisky

tým

Nejenom příjmy, ale i výdaje se musí doložit

Dokonce i výdaje se musí dokládat. Jakou formou a co by to mohlo být? Jistě se ptáte na tyto otázky. Může se jednat o nájemní smlouvu, SIPO, dokládají se také faktury od dodavatelů energií a služeb (voda, plyn, elektřina), započítávají se náklady na bydlení i na stravování a vedení domácnosti. Stačí účtenky nebo výpisy z účtů.
Pokud potřebujete nutně peníze, můžete si vzít úvěr. Vždy je však nesmírně důležité všechno prokázat a hlavně měsíčně splácet. Nikdo si nepřeje, abyste se dostali do nesnází, proto vám velice rádi se vším poradíme, když se na nás obrátíte.