Vyplatí se objednat stěhováky, anebo je to jen nafouknutá bublina a nic na tom není?
Čím je člověk starší a má více zkušeností, tím méně si bude v duchu tuto otázku pokládat. Vzhledem k rozsahu a náročnosti přestěhování rodinného domu, zázemí firmy, kanceláří, anebo vícepokojového bytu, je tato služba považována za jednu z nejnáročnějších profesí, a zaměstnanci solidních stěhovacích firem se také obvykle těší pozitivnímu hodnocení a velké úctě. A firma, která si vybuduje dobré jméno díky svým zásluhám a perfektně odvedené práci, je zařazována do skupiny profesí, v níž se nachází například hasiči.černý klavír Chico
Dobré renomé ale není zadarmo. Stačí si sami sebe představit v jejich kůži a domýšlet, co vše musí zvládnout, a čím jsou také svým klientům prospěšní:
Stále v dobré fyzické kondici – fyzička je bezpodmínečně nutná k výkonu této práce, a i když v jistých situacích nastupuje těžká technika, většinu břemen musí chlapi odnosit na svých bedrech.
Psychická odolnost – nesmí se sesypat při pohledu na hromadu věcí a nábytku. Jen si to představte – když stěhujete celý byt svépomocí, tak jste na konci akce docela rádi, že to máte za sebou, ale oni? Jakmile přestěhují třeba ten váš byt, v následujících dnech je čeká další a pak další a další…otevírací mechanismus trezoru
Musí si dokázat poradit v každé situaci – opravdu slušná firma se bude snažit přestěhovat cokoli, včetně trezorů a piána, a nemohou ji zastavit ani točité schody, porouchaný výtah, rozbahněný terén a prudký liják. Stěhuje se i v nepříznivém počasí, v létě, v zimě, v tropickém vedru, i v silném mrazu.
Mají k dispozici různé technické vychytávky – schodolezy, hevery, zvedáky, někdy dokonce i jeřáby. Přestěhovat svépomocí pár krabic, to není nic obtížného, ale těžké starožitnosti, výtvarná díla, strojní mechanismy atd., to už vyžaduje zkušenosti, rozvahu a důkladné plánování pracovního postupu.
Poskytují i další služby – mohou zajistit rozebírání nábytku včetně montáže a instalace skříní a polic na stěnu, instalaci spotřebičů, zapůjčení nebo odkoupení balicího materiálu, a dle dohody lze provést i stěhování Praha 9 komplet, kdy pouze předáte klíče a o nic dalšího se nestaráte. Zaplatíte sice více, ale ušetříte čas a hlavně nervy.