Na svého prvního „angličáka“ si určitě vzpomenou všichni sběratelé modelů aut. Vzácnost, která se v minulých časech vyvažovala zlatem. A každý jeho nový majitel byl na něho nesmírně hrdý. Na trhu se objevovaly velmi sporadicky a z ciziny je mohl dovézt málokdo. Mezi sběrateli fungoval čilý směnný obchod. V praxi to byl kus za kus. Vznikaly spolky, ve kterých si mohli sběratelé nové modely autíček ukázat. A v případě zájmu nabídnout dalšímu zájemci. A těch byl vždycky dostatek. V pozdější době vznikaly dokonce burzy, na kterých bylo možné vzácné kousky vydražit. Mnohdy i za dost vysoké částky. Jenže sběratelství je vášeň a ta něco stojí.

montáž (2)

V současné době to mají sběratelé modelů aut snadnější. Nabízí je nejen kamenné prodejny, ale objednat se dají v internetových obchodech. Sběratelé se mohou na současném trhu snadněji zorientovat. Dle typu nabídky https://www.macmodel.cz/modely-aut. Která usnadní výběr těch nejvhodnějších modelů aut do sbírky. Nejen těch klasicky kovových, ale i modely vojenských, nákladních či leteckých. Nabízeny jsou i staré hračky. Autobusy, traktory, motorky, lokomotivy a tramvaje. Pokryt je sortiment všech světových výrobců. Modely aut od Wely, Motormaxu či Maista jsou v současné nabídce. A sběratelské modely od Autocultu či Autoartu.

společná dohoda

Pro odborníky jsou k mání rovněž původní modely od anglické firmy Matchbox. Zájemcům o stavebnice tuzemských vozů Tatra je v současné době nabízena limitovaná série. Nejen Tatry 613, ale i Škody 1203. Pro všechny, kteří rádi si staví plastikové či resinové modely sami, jsou připraveny stavebnice z produkce Mac distribution. Do sbírky si tak můžete sami postavit modely letadel, tanků a další vojenské techniky. Nejvíce vyhledávanou sekcí jsou modely veteránů. Legendární historické vozy jsou ozdobou každé sbírky. Na které jsou jejich majitelé hrdí. Setkávání sběratelů modelů je udržováno do dnešních dnů. Rádi se všichni sejdou a pochlubí novými úlovky ve své sbírce. Což si vzájemně ocení. Vítání jsou i noví členové této sběratelské rodiny.