Všichni víme jak vypadají bytové domy. Kromě bytů se v nich nachází také společné prostory, které se musí pravidelně čistit tak jako se to dělá v bytech. Jenže za byty je zodpovědný každý sám, kdežto společné prostory jsou vizitkou všech společně. Bývá zvykem že každý byt má úklid společných prostor v jeden týden, a všichni se tak střídají. Toto řešení se jeví jako spravedlivé, ale jsou samozřejmě i tací, kteří s tím mají velký problém a uklízet nechtějí.

paní uklízečka

Systém střídání se u úklidu je zcela běžný již desítky let, ale stává se že spíše mladší ročníky se na údržbě podílet nechtějí. Vyvstává tak otázka jak takovou situaci řešit, protože když někdo nebude chtít, nemáte žádnou možnost jak ho k úklidu donutit. Skvělým řešením je svěření úklidu do rukou úklidové firmy. Hledáte úklid bytových domů Praha? Najměte si spolehlivou firmu, která se postará o vaše společné prostory.

kbelík s vodou

Velký a malý úklid
Úklid společných prostor se většinou dělí na velký a malý. Malý úklid zahrnuje každý týden vymetení a vytření chodeb, výtahu a schodišť a velký klid zahrnuje vymetání pavučin a úklid prostor, které se tak často nepoužívají – většinou jde o sklepní kóje, kočárkárnu a podobně.

Díky úklidu od firmy bude nejen vše čisté tak jak očekáváte, ale nebudete muset uklízet a navíc se nebudete muset ani hádat se sousedy. Tento způsob řešení úklidu je efektivní a velmi oblíbený. Úklidové firmy nabízí také údržbu zahrad nebo okolí domů, služby hodinového manžela a samozřejmě i úklidy domácností. Pokud budete s vybranou firmou spokojeni, můžete si nechat například pravidelně mýt okna, což je jedna z nejméně oblíbených činností, co se úklidu týče. Svěřením úklidu bytového domu do rukou úklidové firmy si ušetříte nejen svůj drahocenný čas, ale především nervy, protože se s nikým už nebude dohadovat o tom, jestli je na řadě ten a nebo ten byt.