Snižování váhy není nic jednoduchého. A zrovna valná část české populace by něco takového potřebovala. Nadváha je u nás docela normální a stále více lidí začíná být i obézních. To samozřejmě není žádná dobrá zpráva, jelikož obezita stojí za celou řadou nepříjemných, často i chronických onemocnění, jejichž léčba je nákladná a obvykle bez hubnutí i krajně neefektivní. Kdo chce být zdravý co nejdéle, ten by měl udělat maximum proto, aby se přebytečných kilogramů zbavil.

Brokolice

Ne každý, kdo hodně váží, však automaticky má nadváhu či dokonce trpí obezitou. Hlavně vysocí lidé z logiky věci disponují daleko větší hmotností než jedinci menšího vzrůstu, což ale ani náhodou neznamená, že by měli problémy s váhou. Měření hmotnosti tak není úplně nejpřesnější. V tomto směru je lepší spoléhat se spíše na BMI index, jehož výpočet je jednoduchý, a hlavně přesný. Výsledek daleko více koresponduje s realitou.

Se zeleninou proti tloušťce

Konzumace slaných, tučných a sladkých jídel ještě nikomu štěstí nepřineslo, natož pak pěknou postavu. Je tedy dobré se na to v jídelníčku zaměřit a výše zmíněná jídla z něj ideálně vyškrtnout. Mnohem lepší a daleko zdravější je zaměřit se na zeleninu, která je hlavně v syrovém stavu plná různých minerálů, vitamínů a dalších prvků, které jsou lidskému tělu prospěšné. Samozřejmě, že není nutné pojídat pouze zeleninu. Vhodné je zařadit do jídelníčku rovněž luštěniny, rybí či drůbeží maso.

Citróny

Vhodná terapie

Někdy stačí i málo, a i obézní člověk začne hubnout rychlostí blesku. A to i bez pomocí odborníků. Někdy je to však zcela naopak. V takových případech je rozhodně dobré vyhledat nejbližšího dietologa, respektive výživového poradce. Ne všichni však mají čas, případně náladu na to běhat někde po doktorech. V takovém případě je možné využít některou z online poraden, které nabízejí oborné rady zcela zdarma, aniž by člověk musel čekat na objednání. Nicméně se vždy jedná o rady obecné, které nejsou šity na míru konkrétnímu jedinci.