Socialistické státy se snaží podporovat klasický model rodiny, kdy hlavou rodiny je otec – muž. Jejich životním posláním je úspěšně projít pubertálním obdobím a najít si ženu, s kterou by založil rodinu.

kovboj za volantem 

Hození návnady

Aby muž dobyl srdce své vyvolené, musí dělat věci, které by ho normálně nenapadly. Zve dívku do kina, na romantické večeře, na procházky, podnikají výlety do přírody. Dělá vše proto, aby v něžném pohlaví vzbudil zájem a pocit, že s tímto chlapcem se jen tak nudit nebude.

naštvaná žena 

Zatáhnout za nitky

V okamžiku kdy muž ucítí, že se žena chytila na háček, je potřeba rychle zareagovat a dostat ji na bezpečné místo. Dochází k sestěhování se a sžívání se. Intervaly mezi jednotlivými událostmi z předcházející etapy se zvětšují, ale stále je potřeba udržovat dívku v představě, že je pro muže středem vesmíru. Aby náhodou neutekla.

 

Kontrola jakosti

Jakmile je ruka v rukávě a obě pohlaví spolu úspěšně žijí pod jednou střechou, je potřeba, aby si muž začal ženu ověřovat v jejich dovednostech. Zdali se umí postavit k plotně, vypere, vyžehlí, uklidí, nakoupí, zařídí, zaveze, přiveze a zda ji přijmou jeho kamarádi.

těžká práce 

Po těchto třech krocích nebrání nic tomu, aby se mladý pár sezdal. Muž požádá ženu o ruku. Žena ohromena a překvapená jeho žádost příjme, a chystá se veselka. Netrvá to dlouho a novomanželé zplodí svého prvního potomka.

A tady začíná ještě těžší život muže. Žena se stane matkou, přestane pracovat, začne bláznit pod palbou hormonů a idylka se začíná měnit v horor. Novopečený tatínek najednou z pohledu manželky vydělává málo peněz, vůbec netráví čas doma, ani s ní a ani s dítětem, pořád chodí do hospody, doma nepomáhá, neuklízí, ani neodnese ten zpropadený koš s odpadky, prostě nedělá NIC, jen chodí do práce. A kdoví, co tam chodí dělat…

 

Poté, co se žena vrací do pracovního procesu, dochází k částečnému uvolnění napjaté atmosféry. Naštěstí u muže se stále nic nemění, jen chodí do zaměstnání, je tedy stále pomyslným lovcem, který zabezpečuje svou rodinu. No, ale už se nemusí tolik snažit, jeho družka už přece taky vydělává a stará se i o děti a zbytek domácnosti.

Přítelkyně, manželky, dcery, matky, tchýně, babičky, zpytujte své svědomí a dovolte žít opačnému pohlaví pohodlnější a méně starostlivý život. Oni to vážně nemají snadné…