Existují určité životní fáze, které lze mnohdy snadno rozpoznat dle typu oblečení. Ve všech případek se samozřejmě najdou výjimky, ale ty pouze potvrzují pravidlo. Které fáze to jsou?

Mateřství

Jak poznat ženu na mateřské? Jednoduše. Její oblečení je vesměs pohodlné a praktické, vlasy mívá stažené dozadu, a přes rameno jí visí objemná kabelka. Boty sportovního typu jsou podmínkou. Proč se ženy na mateřské oblékají právě takto? Jejich den se totiž skládá ze série činností, při kterých nemají čas neustále měnit oblečení, a musejí být často v pohybu. Z kuchyně do prádelny, k postýlce, šup ven s kočárkem, na hřiště, oběhnout obchody, usměrnit děti. Pohodlná sportovní obuv je podmínkou, a ačkoliv občas vyzkouší něco stylovějšího, zjistí, že to zkrátka není ono. Z kalhot jsou to obvykle legíny, které nebrání v pohybu, a nikde neškrtí. Jednoduché tílko, a mikina na zip jsou rovněž praktické. Velká taška je podmínkou, jelikož se do ní kromě peněženky, mobilu, a klíčů, musí vejít ještě svačina, pitíčko, vlhčené ubrousky, náplasti, a hračka na zabavení dítěte.

žena s dítětem

Nezaměstnanost

Zatímco nezaměstnané ženy obvykle nosí co nejlepší oblečení ve víře, že jim to pomůže sehnat rychleji práci, styl nezaměstnaných mužů je často jiný. Jedna skupina, to jsou ti, kteří si užívají chvíle klidu, mají dresscode sestavený z pohodlných trenek, a věčně umaštěného nátělníku. Druhá část, to jsou ti, kteří e pokouší být užiteční, pak často navléknou monterky, košili, a začnou kutit kole domu, a hledat způsoby, jak se zabavit, a nebýt k ničemu.

různé ponožky

Rozvod

Co se oblékání v období rozvodu týče, existují dvě fáze. Předrozvodová, kterou určuje vytahané oblečení, a mírný rozcuch, spolu s kruhy pod očima, a pak porozvodová. Je zajímavé, jak rychle se většina lidí změní po rozvodu. Najednou jsou v kondici, nosí stylové, až vyzývavé oblečení, drahé šperky, a vlasy mají vždy dokonale upravené. Ženy pak nešetří make-upem, a muži zase kolínskou. Důvodem je nejen snaha vrátit se do normálních kolejí, ale rovněž udržet si před bývalým partnerem jistou úroveň, a možná jej i tak trochu přimět litovat.