Skutečně je tomu tak. Přístupové cesty k domu a samotný vchod do domu, který má většinou schodiště, by měly být bezpečné a to ze strany svého osvětlení například stropními venkovními svítidly. Tato světla by měly mít vypínače na vybraných místech, přepínač je určitě potřebný u vstupní branky, garážových vrat a u vchodových dveří. Samozřejmě, pokud zde nepoužijete osvětlení bez klasických vypínačů, které reaguje na váš pohyb, tedy s pohybovým senzorem.
kamenná zahradní lampa
Tyto typy venkovních svítidel jsou v současnosti nejrozšířenějšími. Ale není účelem osvětlení jen chránit před možným pádem ve tmě, jak navíc uvádějí odborníci, osvětlený dům je více chráněn před vloupáním než ten, který je neosvětlený. Jaké tedy osvětlení vybrat? U venkovních osvětlovacích těles je na prvním místě si uvědomit, že jsou vystavené povětrnostním vlivům a celoročním teplotním výkyvům. Každé světlo určené do venkovního prostředí, by mělo být spolehlivě chráněné před možnou korozí a před vniknutím vlhkosti, zde asi bude nejlepší vybrat světlo s plastovými díly. Tělesa těchto světel by měla umožnit bezproblémovou výměnu žárovky. Stropní venkovní svítidlo by splňovat také funkci estetickou, je to přece jedna z věcí, která je upevněna trvale na domu, nebo garáži. Zde není žádný problém, výběr je velmi široký, tvary světel jsou různé, stropní venkovní svítidla mohou být kulaté, hranaté, mít tvar lucerny, také mohou mít různý zdroj napájení, prostě nabídka je taková, že každý si vybere.
světlo na večerní zahradě
Napájení může být z vloženého zdroje, nemusíte se tedy napojovat na elektrickou soustavu domu. Osvětlená příjezdová cesta, vjezd do garáže, vchod do domu a pohyb na terase, bude pro vás konečně bezpečný, nebude vám hrozit úraz, ani nezvaná návštěva a skončí nekonečné večerní trefování se do venkovních zámků. Navíc osvětlení ocení i vaše návštěvy, večerní grilování již nebude tak rizikové a posezení venku se vám velmi zpříjemní.