Na rozdíl od standardní sprchy se solární verze neinstaluje do interiéru jako součást vany nebo v podobě sprchového koutu, ale většinou na dvorek nebo zahradu. Oceníte ji hlavně když přijdou pařáky, které většina lidí příliš dobře nesnáší. Stačí na sebe nechat chvíli padat studenou vodu a jste zase svěží. Výhodou je, že solární sprchy není potřeba jakkoliv napájet. Z názvu je více než patrné, že její chod zajistí bez problémů sluneční paprsky. Nové modely mají efektivnější solární panely a mohou fungovat i když je zrovna slunce zakryto mraky. Starší modely jsou na tom o trochu hůře, ale pořád se dají použít většinu dní, alespoň tedy v letních měsících.
solární sprchy
Solární sprchy mají velice sofistikované ovládání, které vám hned přejde do krve. I proto je mohou snadno obsluhovat i malé děti sotva školou povinné. Jejich výhoda netkví pouze v jejich praktičnosti, ale mohou být užitečná i v době, kdy se venku žení všichni čerti, tedy většinou od podzimu do jara. Některé modely totiž mají velice pěkný design, takže bez nejmenších potíží je možné zařadit mezi další dekorativní prvky zahrady. Stačí jen sprchu vhodně umístit. Je však nutné z potrubí sprchy dostat všechnu vodu, jinak ji může mráz v zimě i zničit.
venkovní sprcha

Bazénový doplněk

Solární sprchu samozřejmě můžete používat samostatně a bude vám rozhodně k užitku, ale rovněž ji můžete mít jako doplněk k bazénu. Určitě to není zbytečnost, alespoň co se hygieny týče. Je nanejvýš vhodné se vždy před i po koupání důkladně osprchovat. Před kvůli tomu, abyste do bazénu nezanesli různé mikrobi a další nepříjemné návštěvníky, které mohou poškodit vodu, z bazénu zase kvůli tomu, abyste ze sebe smyli chlór, který se používá k dezinfekci vody. Ten totiž nemusí být vždy přátelský ke kůži a dokáže pozlobit nejen citlivější jedince jako jsou malé děti, ale také i celou řadu dospělých. Smytím chlóru jeho případné negativní vlastnosti snížíte na minimum.