Původně to byl pracovní oděv, který nosívali dělníci. Pak se ale z džínů stal celosvětový fenomén a začal je nosit naprosto každý, od obyčejných lidí až po ty nejvýše postavené. Určitě jich i vy máte v šatníku několik. Možná ale ne takové, které vám stoprocentně padnou. Jak správné rifle vybrat?
Roztrhané rifle
Správný střih je základ
Spíše než barvu nebo zajímavé aplikace se při výběru džínů soustřeďte na jejich střih. Ten by měl vaší postavě lichotit a zdůrazňovat její přednosti. A pokud možno také skrývat nedostatky. Pakliže chcete zdůraznit pas a schovat větší bříško, vybírejte džíny s vyšším pasem. Širší střih nohavic pak schová silnější nohy, úzké džíny nohy zase opticky o něco prodlouží. Ženám nižšího vzrůstu příliš nebudou lichotit džíny sahající do délky nad kotníky, neboť jim postavu ještě o něco zmenší. V dobrém obchodě by vám ohledně správného střihu měli poradit a doporučit ten nejvhodnější.
Na velikosti záleží
Stejně důležitá jako samotný střih je velikost kalhot. Častou chybou je, že si vybereme džíny menší, než potřebujeme, a doufáme, že do nich zhubneme, nebo v nich alespoň budeme štíhleji vypadat. Tak to ale nechodí a pravdou je, že v nich akorát vypadáme, že nám zkrátka nepadnou. Vyberte si tedy velikost, která odpovídá vašim proporcím.
Dívka v džínách
Barvy a styl
Jakmile máte zvolenu správnou velikost a střih, můžete se pustit dál a vybrat si z nabídky barev a stylů. Klasikou jsou modré džíny, ale elegantně vypadají třeba černé. Na léto se zase mohou hodit bílé rifle. Podle módních trendů pak můžete vybírat z dalších odstínů, jako je šedá, červená či tmavě modrá. Dále si můžete vybírat z nespočtu stylů. Hitem jsou džíny roztrhané na kolenou, poseté perličkami, nášivkami či s různě rozmístěnými kapsami. Pokud máte rockerské srdce, zvolte třeba džíny s cvoky, romantické duše pak ocení džíny s vyšitými květinami či jinými obrazci.