Vůz připravte

Spoustu z nás zařizovalo již prodej auta, protože třeba začalo už dosluhovat či jsme si chtěli koupit něco lepšího. Je však nutné pamatovat na několik zásad, abyste se vyhnuli případným problémům. Důležitý je především přepis, abyste nezůstali v rejstříku jako majitel a nechodili Vám následně pokuty a podobně. Proto se nemusí vyplatit někomu dát plnou moc. Důležité je, aby obě strany měli řádně vyplněnou kupní smlouvu, což je jasný doklad.

Renault Clio

K samotnému přepisu je zapotřebí mít oba technické průkazy, plnou moc, povinné ručení a zařídit evidenční kontrolu. Samotný přepis musí proběhnout do 10 dní. Je dobré zaměřit se na přípravu před prodejem, abychom za auto dostali co nejvyšší cenu. Základem je dát jej po technické stránce do kupy, hezky jej umýt a sepsat propracovaný inzerát. V něm je dobré psát popravdě, protože stejně podle zákona musíme so kupní smlouvy napsat i závady a vyhneme se tak pozdějším problémům.

Využijte výkupu

Jak vidíte, tak někdy může být prodej auta celkem zapeklitý. Kupujícímu se může vůz pokazit a auto nám chtít vrátit z důvodu, že na to má ze zákona nárok, protože ten zahrnuje skryté vady. Následovat může dohadování, jestli tu vada již byla či se stala až novému majiteli, přičemž u starších vozů v horším stavu musíme s nějakými těmi nedostatky počítat. Abychom vůz prodali a mělo čistou hlavu, tak kontaktuje výkup aut Praha. Velkou výhodou je rozhodně fakt, že v kupují auta v různých stavech, přičemž můžou dojet až k Vám a auto si odvést.

sportovní vůz

Cenová nabídka může být o něco nižší, ale vyhneme se starostem, takže rozhodně stojí za to. Nemusíte ani nikam složité volat, protože na webu stačí vyplnit formulář, kam zadáte potřebné informace a do přílohy nahrajete fotografie. Společnost se Vám ozve s orientační nabídku. Tu Vám upřesní na místě, kdy vozidlo prohlédnu a nacení. Samotné zjištění ceny vozu Vás nic nestojí, takže se můžete v klidu rozhodnout.