1.      Fotografie
Většina lidí se na seznamkách dívá jako první právě na fotku. To rozhodně neznamená, že pokud nejste druhá Claudia Schiffer nebo Brad Pitt, tak nemáte šanci. Nicméně, pokud máte na profilu fotku z dětství nebo focenou ve tři ráno v baru, tak dost potenciálních partnerek a partnerů odradíte. To samé platí i o fotkách v prádle nebo do půl těla, alespoň pokud nehledáte známost na jednu noc. Vyberte si aktuální fotku, na které jste k poznání, dobře vás reprezentuje a na které se líbíte sami sobě. Není vůbec špatný nápad investovat do profesionálního focení. Za pár stokorun získáte kvalitní sebe-prezentaci, kterou kromě randění využijete například i v profesním životě.

žena u stolečkužena u stolečku
2.      Kino, výlety…a co dál?
Jasně, možná opravdu máte rádi chození na procházky, návštěvy kina a čas strávený s přáteli. Jenže to má asi každý. Tenhle výčet zálib ukazuje, že jste nebyli ochotni obětovat ani pět minut přemýšlení nad tím, co vás skutečně baví. Děláte nějaký sport? Tak napište jaký, raději než jen „sport“. Píšete vlastní povídky, baví vás indická kuchyně nebo děláte nejlepší fotky široko daleko? Tak sem s tím. Buďte konkrétní, společný zájem vždycky zaujme.

zamilovaní u vody
3.      Pravopisné chyby
Nemusíte být zrovna Shakespeare, ale ujišťujeme vás, že na profil plný pravopysných chip odpoví jen málokdo. Prakticky všechny počítačové programy už dnes disponují kontrolou pravopisu, tak ji použijte. Pokud si stále nejste jisti, požádejte někoho, aby si po vás váš výtvor přečetl. Kromě vychytání chyb vám takový člověk může dát i zpětnou vazbu.

Pasivita
Je to sice smutné, ale lidí, kteří jen sedí a čekají, až jim někdo napíše, jen plno. Seberte odvahu a tomu, kdo vás zaujme, napište jako první. Někdo možná neodpoví, ale spousta potenciálních protějšků bude určitě příjemně překvapena. Iniciativa a zájem o druhého zkrátka táhnou,  a vůbec nezáleží na tom, jestli se s někým potkáte v baru nebo přes obrazovku.