Univerzální
Na začátek uveďme, že tento typ šatů je opravdu pro každou ženu, nehledě na její věk a typ postavy. I tady se samozřejmě prosazuje vliv módních trendů, avšak pokud vsadíme na klasické barvy a kvalitní materiály, stane se takový dobře vybraný kousek nesmrtelnou součástí vašeho šatníku, který lze hravě „dotáhnout“ doplňky.
Proč tomu tak je? Linie šatů dráždivě obepíná křivky postavy, zároveň ale nechává i dostatek prostoru pro fantazii a celkově působí velmi vkusně a žensky.
dívka v červených šatech
Výběr
Důraz klademe na to, aby nám „pouzdrovky“ především dobře padly, nikde nic neodstávalo ani neškrtilo. Měly by sedět na těle jako druhá kůže, a to jak v pase, tak i v oblasti ramenou.
Délka šatů by měla odpovídat hlavně příležitosti, k níž hodláme šaty obléci – pro volný čas můžete zvolit mini, do práce a k oficiálnějším příležitostem se doporučuje dodržet délku zhruba 5 centimetrů nad kolena. Zajímavou variantou je délka do půlky lýtka, která prodlouží siluetu ve stylu 50.let.
Stejně pestré jsou možnosti řešení výstřihu a rukávů. Ctít bychom měli zásadu, že čím kratší zvolíte délku šatů, tím víc byste se měli krotit v hloubce výstřihu, aby celkový dojem nepůsobil příliš lacině. Velmi ženské jsou modely s rovným výstřihem a odhalenými rameny, vedle ale nešlápnete ani když zvolíte minimalistický střih s kulatým výstřihem ke krku a jemně vykrojenými rukávy. K mání je i košilová varianta pouzdrovek s různými délkami rukávů.
Střih těchto šatů velmi dobře umožňuje využít barvy a vzory k optickému vytvarování postavy. Například vhodně užitý motiv půlkruhů nebo puntíků dodá a zvýrazní ženské křivky i ženám s chlapeckou postavou. Štíhlým ženám stejně poslouží vodorovné pruhy, především v létě je tento vzor velmi aktuální.
Stejným způsobem vybíráme i barvu šatů – pudrové a jemné odstíny působí romanticky a něžně, třeba sytě červená z vás naopak udělá obratem ruky femme fatale. Kromě žádaného výsledného dojmu tady bereme v úvahu i barvu vlasů, ke které by měl výsledný model určitým způsobem ladit.
nádherná dívka
Pravidlo na závěr
Snad více než u jiných typů šatů platí při výběru pouzdrovek rovnice, že čím výraznější model co do barvy a střihu zvolíte, tím víc dá kromě vaší krásy vyniknout i všem nedokonalostem postavy. Za extravaganci tady prostě nic neschováte, naopak povětšinou na to ještě upozorníte. Při výběru je tedy nezbytný určitý odstup, a to nejen od zrcadla. Jen tehdy, když se ve vaší „druhé kůži“ budete cítit dobře, bude vám opravdu slušet.